11 ایران

حامیان کمپین 89295 نفر

عنوان رویداد

11 ایران - گزارش برگزاری الکامپ ششم  با حضور توان تک و  برتری استارتاپ‌های ویژه‌ی افرارد دارای معلولیت

گزارش برگزاری الکامپ ششم با حضور توان تک و برتری استارتاپ‌های ویژه‌ی افرارد دارای معلولیت

الکام‌استارز ششم،  ۳ بهمن 99 به پایان رسید. در این دوره از رویداد بیش از ۶۰ شرکت ‌استارت‌آپی امکان ارائه در بخش رقابتی الکام‌پیچ را داشتند. سه تیم اول برنده این راورو، پاستا و رادیوتوان (بخش توان تک)  هستند که به ترتیب جوایز نقدی ۲۰، ۱۸ و ۱۵ میلیون تومانی دریافت خواهند کرد. همچنین تیم‌های چهارم تا دهم برگزیده الکام‌استارز ششم نیز شامل تنونیک، فروگانیک، کارفیت، تله بورس، سپارکس، بهشت‌یار و ترنج هستند که هر کدام ۱۰ میلیون جایزه نقدی دریافت خواهند کرد.
منتخبان بخش توان تک (بخش مربوط به افراد دارای معلولیت) رادیوتوان، تنونیک و سیستم سازگاری چرخ خیاطی برای معلولان هستند.
رادیوتوان رادیویی اینترنتی تخصصی حوزه افراد دارای معلولیت است که توسط مهندس زهرا خان‌اف، مهندس یوسف رستمی و مهدیه رستگار راه‌‌اندازی شده است
 
همچنین استارت‌آپ تنونیک به تولید پروتز مایوساند و مایوالکتریک (دست مصنوعی با پسخورد حسی) پرداخته است. این استارت‌آپ را دکتر سعید بهرامی مقدم با همراهی مهندسان سید محمدعلی پیش‌بین، علی خسروآبادی، نسترن طاهری‌پور و علی یزدان‌پرست راه‌اندازی کرده‌اند.
 
سیستم سازگاری چرخ خیاطی برای افراد دارای معلولیت مختص افرادی است که دچار حادثه شده‌اند و یا از بدو تولد دچار معلولیت هستند وامکان استفاده همزمان از دست وپای خود را ندارند. این استارت آپ توسط خانم معصومه حسن زاده از شهر مشهد به بخش داوری  رویداد توان تک راه یافت.
 
توان تک رویداد استارت‌آپی است که با هدف حمایت از ایده‌ها و استارت‌آپ های مرتبط با زندگی افراد دارای معلولیت با همکاری و حمایت ویژه مدیران الکامپ ایران راه‌اندازی شده است. در واقع توان تک بخش مرتبط با حوزه معلولیت را در الکامپ با حضور کارشناسان و متخصصان با سابقه این حوزه مدیریت می‌کند. این اقدام بسیار قابل تقدیر است که مدیریت این بخش از رویداد تخصصی به کارشناسان آن حوزه سپرده شده است و اتفاقاً این نکته هم قابل‌توجه است که ما در طول سه سال گذشته به‌خوبی شاهد رشد و توجه استارت آپ ها به نیازهای افراد دارای معلولیت بوده‌ایم. توان تک تاکنون سه دوره فعالیت خود را پشت سر گذاشته است. امسال چهارمین دوره این رویداد را در الکام استارز به‌صورت آنلاین برگزار خواهیم کرد
به اشتراک بگذارید

نظرات

نظر شما چیست؟